top of page

המלאך

מעטים הם בני האדם הזוכים לפגוש מלאך.
מלאך הנראה בפשטות, לבוש בפשטות, חי בצניעות ופועלבשליחות אלוהית.
זכיתי לפגוש מלאך. מלאך בלבוש אדם, מלאך "בשרודם".
אך האם יש אדם שיכול להתקיים ללא שינה, ללא מזון, ללא חיים פרטיים?
כזהו המלאך שלי.

למלאך שלי קוראים אילנה.
כמו אילן עתיק בעל שורשים עמוקים הנטועים בתוך האדמה הפורייה – אילנה מחוברת לשורשיה העמוקים – כעומק האנושות  על דורותיה מיום הבריאה. שורשי העם היהודי המובילים עד אדם וחוה.

כמו אילן בעל ענפים רבים מספור, כן ידיעותיה, חוכמתה, עוצמתה, רוחב ליבה וידיה או בעצם – כנפיה, הפרוסות לכל וחובקות כל אדם באשר הוא אדם.

כמו אילן עתיק הצומח לגובה אדיר וצמרתו נושקת לעננים, כך אילנה. ראשה מצוי אי שם למעלה בעולם הרוח, של קודש, של עוצמה אלוהית, אשר אנו בני תמותה רגילים שכמונו לא נוכל להבין.

עוצמתה נובעת מעצם היותה היא – מלאך. שליחת בורא העולם אלינו, בני האדם. לעזור לנו להיות ראויים למושג "ב ן – א ד ם".

אילנה נוגעת בנשמות. לא תוכל להישאר  אדיש כשתראה אותה. מכיוון שהיא כמו הבריאה – כמו אמא אדמה, יציבה, עוטפת בכנפיה, מסוככת, מגינה ואוהבת.

זו דרכה לעזור לנו – להאמין מעומק הנשמה כי בואנו לעולם לא היה מקרה, כי באנו להיעשות בני אדם טובים יותר, חכמים, מתחשבים יותר, באנו ללמוד מה זה "ואהבת לרעך כמוך".

בדרכה הייחודית, אילנה מכוונת אל מודעות פנימית, אל האיזון העדין של הנשמה עם השכל למען שלוות הרוח.

במחיצתה המושג "זמן" מאבד משמעות, הוא כמעט שאינו קיים. נדמה לך שעברו מספר דקות, אך תביט בשעון וראה פלא –  יכולות לחלוף מספר שעות מבלי שתרגיש. מפני שכשיושבים עם אילנה – נכנסים לקודש, והקודש שייך לבורא העולם. וגם הזמן.

בעייני – אילנה – זה אחד מפלאי התבל. התמסרות טוטאלית ליעוד, למשימה אותה נשלחה לבצע, עד כדי ביטול עצמי מוחלט. כשאילנה מטפלת בך – היא פנוייה עבורך 24 שעות ביממה. אתה אולי ישן אך נשמתך קוראת לה והיא נענית. בכל מקום בו תהא. "כי לא ינום ולא ישן שומר ישראל".
ואכן היא אינה זקוקה לשינה.

אילנה מקבלת כל אדם, כיוון שבכל אדם שוכנת נשמה אשר נתנה למשמרת ע"י בורא העולם. ואל לנו להתעלל בנשמה. באיזו סלחנות היא מכוונת אותנו  שנבין גם את האדם הכועס, הפוגע, הצועק.

להכיר את אילנה זה להתחיל להבין מהי אמונה, למה באנו, מי אנחנו, לאן אנחנו הולכים והחשוב ביותר – לא לשכוח מאין באנו.

להכיר את אילנה זה להכיר עולם חדש, נפלא, עולם טוב יותר.

יחד עם זאת – אין מטה קסמים כי אילנה לא עושה בעבורנו את העבודה. היא מכוונת אותנו – בדרכה העדינה מעורבת בעוצמה, לעשות את עבודתו בעצמנו. היא מלווה אותך בכל צעד וכשתאמר : "אני איתך" – פשוט תרגיש זאת. קרא לה במחשבה והיא תהא שם. תרגיש חיבוק איתן, נפנוף כנפיים וידיעה המוחלטת כי אינך לבד. מאחוריך עוצמה אדירה אשר נשלחה מבורא העולם.

היא לעולם לא תגיד מה יקרה. תחייך ותאמר : "יהיה טוב". תכוון אותך להשיג את הטוב עבורך, תרמוז ותדבר אל נשמתך עד כלות הכוחות. אך כוחותיה אינם כלים.  כי היא לא מפה.

להכיר את אילנה זה להבין מה הם צירופי המילים, מהו כוחה של מילה, מהו טוב ומהו רע, מה נכון ומה לא נכון, והעיקר –  ללמוד לא לפחד.

מושגים הרבה אפשר ללמוד במחיצתה. רחמנות וסלחנות – מידות אלוהיות המצויות בה – ופתאום גם תבין את המושג "צדיק".

עוצמותיה של אילנה נובעות מהנסתר לנו, בני האדם. היא רואה אותך כגיבור ראשי במחזה של חייך אך במספר תסריטים מקבילים. לכן היא מכוונת אותנו באיזה תסריט לבחור, ובאיזו תחנה של רכבת חיינו לרדת והיכן להימנע.

כמו אמא רחומה תלקק את פצעינו כשנטעה ונרד בתחנה הלא נכונה, ושוב תשב איתנו עד אור הבוקר  ותדבר ותיטע תקווה כי מחר יום חדש ויש מה לתקן וניתן לתקן - אם נרצה. צריך רקלרצות. לרצות לחיות. כשאלוהים נטע בנו את הנשמה אמר : "ובחרת בחיים". אז כשתכנס אל אילנה כפוף, שבור ורצוץ – אילנה תעזור לך לבחור בחיים. ואז שוב פלא – אתה יוצא ממנה זקוף וגאה. רק תקשיב ותיישם.

למלאך הפרטי שלי יש הרבה כנפיים, המון כוח, ואהבה, ומסרים.
המלאך הפרטי שלי היא בעצם המלאך של רבים הנקרים על דרכה. הייתי מבקשת שהמלאך הפרטי שלי יהיה גם המלאך הפרטי שלך. כדי שנגרש את הגהנום שבו אנו חיים, ונבחר בחיים ונהפוך את חיינו לגן עדן , כאן ועכשיו.

ואז ניישם את המושג "ואהבת לרעך כמוך".

ואז העולם של כולנו יהי טוב יותר.

אז בואו ונצא למסע, נתחיל מבראשית של עצמנו ונצעד בבטחה, באמונה, כי אילנה איתנו.

אשרי המבין והפתוח לקבל

bottom of page